Info o - Piráti z Karibiku a prokeltí Černé Perly

28. května 2007 v 20:45 |  Piráti z Karibiku : Prokletí Černé Perly
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly Jednoho večera připluje Černá perla do přístavu Port Royal, který nejprve totálně rozstřílí svými děly a následně unese guvernérovu dceru Elizabeth (Keira Knightley). Ta jim má pomoci zlomit prokletí, které se nad Černou perlou vznáší. Will Turner (Orlando Bloom), místní kovář a velmi dobrý šermíř, je však do Elizabeth, své kamarádky z dětství, zamilován a tak se rozhodne Perlu pronásledovat. Pravděpodobně by ji nikdy nenašel, kdyby čirou náhodou nepotkal kapitána Jacka Sparrowa. Jack Sparrow (Johny Depp) jako jediný ví, jak Perlu najít a jako její bývalý kapitán má se svým samozvaným nástupcem rovněž nevyřízené účty. Tak naše karibské dobrodružství samozřejmě teprve začíná.
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly Černá perla je vynikající pirátský film s pohádkovým nádechem, ve kterém nechybí poklad, pusté ostrovy, opičky, pevnost, šermírny, únosy lodí i lidí a prokletí piráti, kteří ve svitu Luny vypadají jako kostlivci. Přestože nejde vyloženě o komedii najdeme zde i spoustu zdařilých gagů. Za všechny jmenujme například kuriozní přistání kpt. Sparrowa s jeho člunem, chtěl jsem říct lodí, hned v úvodu filmu. Filmové efekty jsou velmi zdařilé. Když například kpt. Barbossa (Geoffrey Rush)přechází ze stínu kajuty do měsíčního svitu a postupně se mu obličej mění na kostru, je to velmi působivé.
Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly Přestože je film údajně natočen na motivy atrakce z Disney parku, my co známe alespoň jeden díl Monkey Islandu si o tom myslíme své. Podobnost s touto čtyřdílnou adventurou ze stejného prostředí je tak velká, že už při čtení první zmínky o Pirátech z Karibiku jsem si myslel, že jsou natočeni podle Monkey Islandu. Pokud tomu tak není, jediné vysvětlení, které mě napadá, je, že byla podle Monkey Islandu vytvořena ta Disneyovská atrakce :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama